Historie klubu

images
  • Lední hokej ve Šternberku začal oficiálně 13. prosince 1933. Oddíl ukončil svou činnost dočasně po okupaci ČSR. Po skončení druhé světové války byla činnost obnovena.
  • Kvůli nedostatku finančních prostředků a špatné technické vybavenosti byla činnost oddílu několikrát přerušena – hráči odchází do okolních klubů.
  • Zahájení výstavby umělé ledové plochy – 7.11.1978 je slavnostně uvedena do provozu za přispění funkcionářů oddílu a města.
  • Hráči se do klubu vracejí a tvoří se mužstva mužů a staršího dorostu. Vzniká nová koncepce a postupně se otvírají také mužstva mládežnických kategorii.
  • Muži třikrát vítězí v Krajském přeboru II. třídy – k postupu ale nejsou prostředky.
  • V roce 1984 je kompletně zastřešena ledová plocha – v tom samém roce vítězí všechna šternberská mužstva ve svých kategoriích.
  • V roce 1995 vzniká ve Šternberku ženský tým.
  • V sezoně 1992/93 postupuje šternberský mužský tým poprvé v historii do II. ligy.
  • V sezoně 2000/01 vybojovali muži celkové 3. místo v II. hokejové lize, skupině východ.
  • V roce 2000 byla zrekonstruována ledová plocha za přispění ČSTV Praha, města Šternberk a VOP 026 Šternberk, s.p.
  • Šternberk v 1. kole TIPSPORT CUPU vítězí nad HC Slezan Opava a 1. srpna 2001 sehrává zápas s extraligovými Vítkovicemi.
  • Šternberští pravidelně sehrávají přátelská utkání s týmy ze Švédska, Finska, Francie, Ruska, Německa a Švýcarska – každoročně se pořádají výměnné pobyty do švédské Kungsbacky.
  • V hale se mimo hokeje rozvíjí i kulturní program – veřejná bruslení, karnevaly na ledě, diskotéky, soustředění zahraničních hokejistů a krasobruslařů a setkání se slavnými sportovci.
  • V roce 2005 se mladí šternberští hokejisté a hokejistky registrují do ligy minihokeje Ligy mladších žáků.
  • V současné době funguje mládež šternberského hokeje pod názvem HCTJ ŠTBK Lvíčata Hockey Academy.
  • Šternberští se dne 21. 9. 2018 znovu zapojili do projektu ČSLH Pojď hrát hokej.
  • Nově od letošní sezony budeme fungovat pod statusem Sportovní středisko – veškeré informace najdete na nových webových stránkách a na oficiálním Facebooku HCTJ Šternberk.