Máme za sebou úspěšnou akci Pojď hrát hokej

V pátek 24. ledna se HC TJ Šternberk zapojil do již tradiční akce Pojd´ hrát hokej pro ty nejmenší z nás. Zatímco rodiče fungovali buď jako servisní doprovod nebo fanoušci, děti od 2,5 roku do osmi let hrály aktivní roli v koncepci krásného odpoledne, které bylo rozděleno nově tématicky do 4 částí – 1 třetina, 2 třetina, 3 třetina a prodloužení. V každé přestávce mohly děti po signalu Give me Five vystřídat nebo odejít, nicméně s velkou radostí všechny děti vydržely až do prodloužení :-). Takto nám startovním buly odstartovala již tradiční náborová akce Týden hokeje.

„Hokej je ve Šternberku již dlouhá léta, přesněji byl založen 13. prosince 1933 skupinou nadšenců a tradice je obrovská. Vždyť tu hrával i David Krejčí nebo Petr Vrána :-). Jsem moc rád, že malé děti i rodiče dorazily na zimák,“ říká hlavní trenér šternberských mládežníků David Trunda a Pavel Škurka (trenér mládeže) dodává: „Je důležité, aby si děti našly něco co je bude dlouhodobě bavit, čím budou trávit volný čas a kde se budou pohybovat, soutěžit a také se usmívat. Přejeme si společně, aby je dnešní odpoledne nadchlo. Věříme, že to bude hokej a náš trénink v pondělí, kam se nám děti opět vrátí.  Chtěli bychom poděkovat také maminkám a tatínkům, kteří se podobných akcí jako je Týden hokeje účastní.“

Trenér HC TJ Šternberk Pavel Škurka přidává. „Děti si nejvíce oblíbili sbírání oříšků pro veverku :-), vyzkouší si další hokejové srandičky včetně střelby na branku a trestného střílení, což bývá velká zábava. To, že byly děti na ledě téměr 2 hodiny s radostí a energií je prostě parádní.“

Po odpolední registraci se 26 dětí rozdělilo do bílé a červené skupiny v nových dresech národního teamu a každému z nich se pak na ledě věnovali naši trenéři a také naši mladí hokejisté včetně naší brankářky a brankáře – velká atrakce pro malé hokejisty.

Ve Šternberku se tato akce ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje konala již popáté.

„Je strašně důležité, aby rodiče v první fázi a nejen v ní své děti ke sportu vedli a pozitivně podporovali. Děti to také musí bavit, musí mít DRIVE, úsměv a energii…pak věřím, že si to i prosadí :-).

Jěště bych moc rád vyslovil jedno osobní přání. Bohužel v současné době dle mého osobního názoru není podpora našeho města taková, jakou by si hokej ve Šternberku zasloužil. Hokej není pouze profesionalní sport, ale je to podpora malých sportovců a především sportovní možnost pro všechny v našem regionu, kteří bruslit chtějí. Nicméně stále věřím, možná i trošku naivně, že se nám snad společně podaří vymyslet dlouhodobě koncepční spolupráce. “ dodává David Trunda.

There is no ads to display, Please add some