HC TJ Šternberk

Únor

01
Akce „Týden hokeje“ ve Šternberku znovu přitáhla spoustu mladých talentů

Nadupaná akce vypukla v hokejové hale HCTJ Šternberk v pátek 28.1. Náš klub se této tradiční oblíbené akce v rámci Týdne hokeje pořádané Českým hokejem zúčastnil už po několikáté.

Hokejistky, hokejisté a rodiče – ti všichni se zapojili a užili si vydařené odpoledne.  Celkem se zúčastnilo 15 dětí, z toho 9 bylo na oblíbené akci úplně poprvé. Postupně se zapojili do ukázkových cvičení, zkoušely bruslení a zábavné hry. Vše probíhalo za účasti trenérů mládeže HCTJ Šternberk. 

Nejdůležitější byl úsměv všech zúčastněných, kteří měli, přímo na zimním stadionu ve Šternberku, příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet, co vlastně hokej znamená. 

Podobné akce každoročně přispívají k vývoji mládeže a růstu nových talentů šternberského hokeje.  Budeme se na vás těšit zase příště.

Leden

20
Unikátní šance pro mladé talenty v rámci Týdne hokeje

V pátek 28. ledna od 17:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. TJ HC Šternberk ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na šternberském zimním stadionu Týden hokeje.

Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 –8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek.

Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro jeho fyzický a osobnostní rozvoj.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí lyžařská helma a rukavice). Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Davida Trundu s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Akce Týden hokeje se, v rámci projektu Pojď hrát hokej, koná poosmé po celé České republice a celkově už podeváté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 30 000 dětí.

Listopad

22
Mimořádné opatření MZČR

Vážení,

dovolujeme si Vás tímto upozornit, že ministerstvo zdravotnictví ČR uveřejnilo na svých stránkách mimořádné opatření č.j.: MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN omezující maloobchodní prodej zboží a poskytování služeb,  které je účinné od 22. 11. 2021.

 Návštěvnost diváků na sportovních utkáních upravuje čl. I odst. 13. Opatření, přičemž platí, že:

  • se dokladem o tzv. „bezinfekčnosti“ nemusejí prokazovat osoby mladší 12 let,
  • osoby ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) se mohou prokázat u vstupu negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden nejdříve 72 hodin před návštěvou utkání,
  • osoby starší 18 let mají vstup na akci povolen pouze pokud prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo mají dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo jsou tzv. ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se u vstupu negativním výsledkem PCR testu.

U profesionálních sportovců lze ve vztahu k aktuálně platným opatřením konstatovat, že tito (jedná-li se o zaměstnance nebo OSVČ) jsou povinni absolvovat pravidelné testování (1 x týdně samotestem) dle mimořádného opatření č.j.: MZDR 42085/2021-1/MIN/KAN (viz https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/11/Mimoradne-opatreni-testovani-zamestnancu-a-osob-samostatne-vydelecne-cinnych-s-ucinnosti-od-22-11-2021.pdf). Profesionálním sportovcům je navzdory omezení plynoucímu ze znění čl. I odst. 8. Opatření též umožněn vstup na sportoviště i pokud nesplňují podmínku stanovenou dle čl. I odst. 17. Opatření, neboť se v jejich případě jedná o místo výkonu jejich činnosti, jak potvrdila výkladovým stanoviskem Národní sportovní agentura.

Dále jsou čl. I odst. 14. písm. d) Opatření stanoveny podmínky pro konání sportovní přípravy amatérských sportovců a sportovních utkání v rámci amatérských sportovních soutěží (tedy tréninky i zápasy), ze kterých plyne, že:

  • účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště je umožněn osobám do 12 let věku bez nutnosti prokazování tzv. „bezinfekčnosti“,
  • osobám ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště povolen, pokud se prokáží negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně,
  • osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se v takovém případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.

Září

27
Akce „Týden hokeje“ ve Šternberku se povedla na jedničku

Nadupaná akce vypukla v hokejové hale HCTJ Šternberk v pátek 24.9. Náš klub se této tradiční oblíbené akce v rámci Týdne hokeje pořádané Českým hokejem zúčastnil už po několikáté.

Hokejistky, hokejisté a rodiče – ti všichni se zapojili a užili si vydařené odpoledne.  Hojná účast mladých sportovců byla doplněna účastí mladších žáků, kteří se zapojili do ukázkových cvičení. Vše probíhalo za účasti trenérů mládeže HCTJ Šternberk. 

Nejdůležitější byl úsměv všech zúčastněných, kteří měli, přímo na zimním stadionu ve Šternberku, příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet, co vlastně hokej znamená. 

Podobné akce každoročně přispívají k vývoji mládeže a růstu nových talentů šternberského hokeje.  

Prosinec

02
INFORMACE K OTEVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU SPORTOVCŮM A VEŘEJNOSTI OD 3. 12. 2020.

Od čtvrtka 3. 12. 2020 se opět otevírá zimní stadion sportovcům a veřejnosti. Prosíme všechny návštěvníky, aby dbali na hygienická opatření Vlády ČR a dodržovali všechna daná pravidla Protiepidemického systému ČR (PES).

Povinností všech návštěvníků bude nosit roušku uvnitř zimního stadionu i během sportovní činnosti, bohužel. Maximální počet osob na stadionu nesmí přesáhnout 10. Prosíme tedy všechny, aby tato pravidla brali na vědomí.

V případě zájmu objednávky ledové plochy kontaktujte jako vždy pana Jana Trundu: E-mail: hctjstbk@hctjstbk.cz Tel: 603 824 950.

Děkujeme všem za pochopení a těšíme se na vás.

Srpen

13
Zahájení sezóny 2020/2021

HCTJ Šternberk z.s. oznamuje svým příznivcům, že provoz na zimním stadionu ve Šternberku bude zahájen 12. září 2020. Zájemci o pronájem ledové plochy nás kontaktujte:

  • mobil 603824950
  • hctjstbk@hctjstbk.cz

Jsme tu pro Vás.

Vedení HCTJ Šternberk z.s.

Leden

25
Máme za sebou úspěšnou akci Pojď hrát hokej

V pátek 24. ledna se HC TJ Šternberk zapojil do již tradiční akce Pojd´ hrát hokej pro ty nejmenší z nás. Zatímco rodiče fungovali buď jako servisní doprovod nebo fanoušci, děti od 2,5 roku do osmi let hrály aktivní roli v koncepci krásného odpoledne, které bylo rozděleno nově tématicky do 4 částí – 1 třetina, 2 třetina, 3 třetina a prodloužení. V každé přestávce mohly děti po signalu Give me Five vystřídat nebo odejít, nicméně s velkou radostí všechny děti vydržely až do prodloužení :-). Takto nám startovním buly odstartovala již tradiční náborová akce Týden hokeje.

„Hokej je ve Šternberku již dlouhá léta, přesněji byl založen 13. prosince 1933 skupinou nadšenců a tradice je obrovská. Vždyť tu hrával i David Krejčí nebo Petr Vrána :-). Jsem moc rád, že malé děti i rodiče dorazily na zimák,“ říká hlavní trenér šternberských mládežníků David Trunda a Pavel Škurka (trenér mládeže) dodává: „Je důležité, aby si děti našly něco co je bude dlouhodobě bavit, čím budou trávit volný čas a kde se budou pohybovat, soutěžit a také se usmívat. Přejeme si společně, aby je dnešní odpoledne nadchlo. Věříme, že to bude hokej a náš trénink v pondělí, kam se nám děti opět vrátí.  Chtěli bychom poděkovat také maminkám a tatínkům, kteří se podobných akcí jako je Týden hokeje účastní.“

Trenér HC TJ Šternberk Pavel Škurka přidává. „Děti si nejvíce oblíbili sbírání oříšků pro veverku :-), vyzkouší si další hokejové srandičky včetně střelby na branku a trestného střílení, což bývá velká zábava. To, že byly děti na ledě téměr 2 hodiny s radostí a energií je prostě parádní.“

Po odpolední registraci se 26 dětí rozdělilo do bílé a červené skupiny v nových dresech národního teamu a každému z nich se pak na ledě věnovali naši trenéři a také naši mladí hokejisté včetně naší brankářky a brankáře – velká atrakce pro malé hokejisty.

Ve Šternberku se tato akce ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje konala již popáté.

„Je strašně důležité, aby rodiče v první fázi a nejen v ní své děti ke sportu vedli a pozitivně podporovali. Děti to také musí bavit, musí mít DRIVE, úsměv a energii…pak věřím, že si to i prosadí :-).

Jěště bych moc rád vyslovil jedno osobní přání. Bohužel v současné době dle mého osobního názoru není podpora našeho města taková, jakou by si hokej ve Šternberku zasloužil. Hokej není pouze profesionalní sport, ale je to podpora malých sportovců a především sportovní možnost pro všechny v našem regionu, kteří bruslit chtějí. Nicméně stále věřím, možná i trošku naivně, že se nám snad společně podaří vymyslet dlouhodobě koncepční spolupráce. “ dodává David Trunda.