HC TJ Šternberk

Září

27
Akce „Týden hokeje“ ve Šternberku se povedla na jedničku

Nadupaná akce vypukla v hokejové hale HCTJ Šternberk v pátek 24.9. Náš klub se této tradiční oblíbené akce v rámci Týdne hokeje pořádané Českým hokejem zúčastnil už po několikáté.

Hokejistky, hokejisté a rodiče – ti všichni se zapojili a užili si vydařené odpoledne.  Hojná účast mladých sportovců byla doplněna účastí mladších žáků, kteří se zapojili do ukázkových cvičení. Vše probíhalo za účasti trenérů mládeže HCTJ Šternberk. 

Nejdůležitější byl úsměv všech zúčastněných, kteří měli, přímo na zimním stadionu ve Šternberku, příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet, co vlastně hokej znamená. 

Podobné akce každoročně přispívají k vývoji mládeže a růstu nových talentů šternberského hokeje.  

Prosinec

02
INFORMACE K OTEVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU SPORTOVCŮM A VEŘEJNOSTI OD 3. 12. 2020.

Od čtvrtka 3. 12. 2020 se opět otevírá zimní stadion sportovcům a veřejnosti. Prosíme všechny návštěvníky, aby dbali na hygienická opatření Vlády ČR a dodržovali všechna daná pravidla Protiepidemického systému ČR (PES).

Povinností všech návštěvníků bude nosit roušku uvnitř zimního stadionu i během sportovní činnosti, bohužel. Maximální počet osob na stadionu nesmí přesáhnout 10. Prosíme tedy všechny, aby tato pravidla brali na vědomí.

V případě zájmu objednávky ledové plochy kontaktujte jako vždy pana Jana Trundu: E-mail: hctjstbk@hctjstbk.cz Tel: 603 824 950.

Děkujeme všem za pochopení a těšíme se na vás.

Srpen

13
Zahájení sezóny 2020/2021

HCTJ Šternberk z.s. oznamuje svým příznivcům, že provoz na zimním stadionu ve Šternberku bude zahájen 12. září 2020. Zájemci o pronájem ledové plochy nás kontaktujte:

  • mobil 603824950
  • hctjstbk@hctjstbk.cz

Jsme tu pro Vás.

Vedení HCTJ Šternberk z.s.

Leden

25
Máme za sebou úspěšnou akci Pojď hrát hokej

V pátek 24. ledna se HC TJ Šternberk zapojil do již tradiční akce Pojd´ hrát hokej pro ty nejmenší z nás. Zatímco rodiče fungovali buď jako servisní doprovod nebo fanoušci, děti od 2,5 roku do osmi let hrály aktivní roli v koncepci krásného odpoledne, které bylo rozděleno nově tématicky do 4 částí – 1 třetina, 2 třetina, 3 třetina a prodloužení. V každé přestávce mohly děti po signalu Give me Five vystřídat nebo odejít, nicméně s velkou radostí všechny děti vydržely až do prodloužení :-). Takto nám startovním buly odstartovala již tradiční náborová akce Týden hokeje.

„Hokej je ve Šternberku již dlouhá léta, přesněji byl založen 13. prosince 1933 skupinou nadšenců a tradice je obrovská. Vždyť tu hrával i David Krejčí nebo Petr Vrána :-). Jsem moc rád, že malé děti i rodiče dorazily na zimák,“ říká hlavní trenér šternberských mládežníků David Trunda a Pavel Škurka (trenér mládeže) dodává: „Je důležité, aby si děti našly něco co je bude dlouhodobě bavit, čím budou trávit volný čas a kde se budou pohybovat, soutěžit a také se usmívat. Přejeme si společně, aby je dnešní odpoledne nadchlo. Věříme, že to bude hokej a náš trénink v pondělí, kam se nám děti opět vrátí.  Chtěli bychom poděkovat také maminkám a tatínkům, kteří se podobných akcí jako je Týden hokeje účastní.“

Trenér HC TJ Šternberk Pavel Škurka přidává. „Děti si nejvíce oblíbili sbírání oříšků pro veverku :-), vyzkouší si další hokejové srandičky včetně střelby na branku a trestného střílení, což bývá velká zábava. To, že byly děti na ledě téměr 2 hodiny s radostí a energií je prostě parádní.“

Po odpolední registraci se 26 dětí rozdělilo do bílé a červené skupiny v nových dresech národního teamu a každému z nich se pak na ledě věnovali naši trenéři a také naši mladí hokejisté včetně naší brankářky a brankáře – velká atrakce pro malé hokejisty.

Ve Šternberku se tato akce ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje konala již popáté.

„Je strašně důležité, aby rodiče v první fázi a nejen v ní své děti ke sportu vedli a pozitivně podporovali. Děti to také musí bavit, musí mít DRIVE, úsměv a energii…pak věřím, že si to i prosadí :-).

Jěště bych moc rád vyslovil jedno osobní přání. Bohužel v současné době dle mého osobního názoru není podpora našeho města taková, jakou by si hokej ve Šternberku zasloužil. Hokej není pouze profesionalní sport, ale je to podpora malých sportovců a především sportovní možnost pro všechny v našem regionu, kteří bruslit chtějí. Nicméně stále věřím, možná i trošku naivně, že se nám snad společně podaří vymyslet dlouhodobě koncepční spolupráce. “ dodává David Trunda.

 

Prosinec

17
Týden hokeje ve Šternberku

Přijďte v pátek 24. 1. 2020 na zimní stadion ve Šternberku na akci Týden hokeje. V pátek od 16:30 hod budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HCTJ Šternberk ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu ve Šternberku akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy! Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení,vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Pavla Škurku s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4–8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českéhohokeje (Český svaz ledního hokeje z. s.), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM. Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj najdete zde. Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná po sedmé po celé České republice a celkově už po osmé. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 30000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

Září

30
„Pojď hrát hokej“ ve Šternberku

Dne 27.9. se HCTJ Šternberk už po několikáté zúčastnil akce „Pojď hrát hokej“ v rámci Týdne hokeje pořádaným Českým hokejem.

Hojná účast mladých sportovců byla doplněna účastí mladších žáků, kteří se zapojili do ukázkových cvičení. Vše probíhalo za účasti trenérů mládeže HCTJ Šternberk.

Nejdůležitější byl úsměv všech zúčastněných, kteří měli, přímo na zimním stadionu ve Šternberku, příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet, co vlastně hokej znamená.